7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Kombi Bakımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Ev ya da iş yeri gibi bir çok alanda kombi kullanılmaktadır. Kombi bakımı için gerekli malzemeler nelerdir? konusu kombisine özen gösterenlerin dikkat ettiği bir konudur. Kombiler bulunan ortamın verimli bir şekilde ısınmasına yardımcı olmaktadır. Kusursuz bir şekilde ısıtabilmesi için de bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kombinin bakımı için bazı malzemeler gerekmektedir. Bu malzemeler kombi bakımının yapılmasını kolaylaştırır.

Küçük fırçalar yardımıyla elin girmediği yerlere kolayca girilebilmektedir. Ayrıca porçöz gibi temizlemeye yardımcı malzemelerde kullanılmalıdır. Bu malzemeler olmadan kombi bakımının yapılabilmesi mümkün değildir. Kombi bakımının düzenli bir şekilde yapılması kombinin ömrünün uzamasını sağlar. Düzenli yapılmayan kombi bakımları kombinin kısa sürede bozulmasına sebep olabilir. Düzenli kombi bakımlarınızın yapılması için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kombi için gerekli bakımlar vardır. Bunlardan en çok tercih edilen periyodik bakımdır. Kombiye her sene düzenli bir şekilde bakım yapılmasına periyodik bakım denir. Bu bakımda kombinin genel temizliği yapılır ve çok faydalıdır. Kombi bakımı yapanların izlemesi gereken yollar vardır. İlk olarak kombideki su boşaltılmalıdır. Daha sonra genleşme tankının havası ölçülür ve düşükse hava basıncı uygulaması yapılır. Brülör temizliği ve yanma haznesi temizliği yapılır.

Üç yollu vana sökülerek temizlenir ve tekrar yerine takılır. Gaz ayar kontrolleri yapılarak ortaya çıkabilecek riskler engellenir. Kombinin altında yer alan kalorifer filtresi de bakım esnasında mutlaka temizlenmelidir. Kombinin periyodik bakımı ve diğer tüm bakımları kombi kullananlar için çok önemlidir. Bu nedenle bu bakımları yapan kişilerin işlerinde uzman olması gerekmektedir. Sizde alanında uzman çalışanlarımızdan hizmet alarak kombi bakımınızı yaptırabilirsiniz. Böylece kombinizi daha verimli bir şekilde, yıllarca kullanabilirsiniz.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Neler Olur?

Kombi bakımlarının düzenli şekilde yapılmaması sorunlarla karşılaşılmasına sebep olur. Bunun için kombilerin bakımına özen gösterilmelidir. Bakımların düzenli yapılmaması;

  • Kombinin çalışma ömrünün kısalmasına sebep olur.
  • Ekonomik açıdan zarar oluşmasına sebep olur.
  • Kombi bakımının düzenli yapılmaması sık sık arızalara sebep olur.
  • Yaşanılan ortam çok fazla ısınmadığı için, ısınma sorunları ortaya çıkar.
  • Kombi sıcak su ihtiyacını karşılar. Düzenli bakım yapılmadığı takdirde bundan da mahrum kalınır.
  • Kombi bakımlıysa, peteklere giden sular daha sıcak olur.
  • Enerjiyi en uygun ve verimli şekilde kullanmayı sağlar. Kombi bakımı yaptırmanın faydaları sadece kullanıcılar için gereklidir. Siz de firmamızdan kombi bakım hizmeti alarak bunlardan faydalanabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir