7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Kombiler yaşam alanlarının ısıtılmasında en fazla tercih edilen araçlardan birisidir. Hava kirliliği yapmayan ve ekstra bir emek istemeyen kombilerden verimli bir şekilde yararlanmak için cihaz ve sistemlerin bakımlarının yapılması önemlidir. Peki, kombi bakımı ne zaman yapılmalı? Kombiler yoğun olarak kış aylarında kullanılmaktadır. Bu sebeple kış aylarında kombilerde sorun yaşanmaması için kombilerin daha az kullanıldığı Mayıs ve Ağustos sonlarına kadar olan dönemlerde bakımlarını yaptırmak gerekmektedir.

Kombi bakımlarının kış dönemine bırakılması servislerin yoğunluğu dikkate alındığından daha uzun sürebilmektedir. Bu da yaşam alanlarında ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarının belirli bir süre karşılanamamasına sebep olmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı cihazın profesyonel bir ekip tarafından sökülerek servise alınmasıyla süreç başlamaktadır. Servisimize ulaşan kombi cihazı deneyimli ve sertifikalı ustalarımız tarafından detaylı ön incelemesi yapılarak cihaz hakkında bilgi formu oluşturulmaktadır. Kombi düzenli bir şekilde sökülerek her bir parça kontrol edilmektedir.

Kombinin sıcak su kazanı, filtreleri, diyafram ve devir daim pompaları kontrol edilerek temizlikleri yapılmaktadır. Özellikle kombilerin daha verimli çalışmasını sağlayan filtre sistemleri detaylı bir şekilde incelenerek gerektiği durumlarda orijinal filtreler ile değiştirilmektedir.

Ateşleme sistemlerine kadar bakımı ve temizliği yapılan cihaza uygulanan tüm işlemler bilgi formlarına işlenmektedir. Bakımı tamamlanan cihazın parçaları yerine takılarak test aşamasına geçilmektedir. Cihaz servisimizde bulunan sistemlere bağlanarak çalışması test edilerek tekrar montaj için müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Montajı yapılan kombi cihazı ikinci kez kontrolü yapılarak teslim edilmektedir.

Kombi Bakımı Neden Önemli?

Kombilerden yüksek performansta bir verim elde etmek için bakımlarının yapılması önemlidir. Kombi içerisinde bulunan filtre ve pompaların görevini doğru şekilde yerine getirmesi ancak periyodik olarak bakımlarının yapılmasıyla mümkündür.

Çünkü kombi sistemi içinde bulunan petek ve borularda meydana gelen küf ve küçük parçalar zamanla kombide bulunan filtrelere ve pompalara ulaşarak tıkanmalara sebep olmaktadır. Bu da daha fazla yakıt ve enerji tüketimine yol açmaktadır. Sistemde meydana gelen tıkanmalar ısınma konusunda da büyük sorunlar oluşturmaktadır. İzmir Kombi olarak kaliteli hizmetlerimizle garantili olarak kombi bakımı yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir