7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Kombi Bakımı Neden Yapılmalı?

Kombi yaşam alanlarının ısıtılmasında ve sıcak su elde etmek üzere kullanılmaktadır. Kombilerin sağlıklı ve tasarruflu bir şekilde çalışması için periyodik olarak bakımlarının yapılması önemlidir. Kombi bakımı neden yapılmalı? Kombi sistemleri kapalı devre olarak çalışmaktadır. Kombi sistemi içerisinde sadece su bulunur. Sistemde bulunan su kombi tarafından ısıtılarak peteklere pompalanmaktadır.

Suda bulunan oksijen metal peteklerde zamanlar oksitlenme ve küf oluşumuna sebep olur. Kombi sistemi içerisinde oluşan küf ve metal parçacıklar zamanla kombinin filtrelerinin tıkınmasına yol açmaktadır. Bu durum kombinin performansını %50 oranlarına kadar düşürmektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketimi yapılırken daha az ısınma sağlanmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı yapılırken cihaz sökülerek servise alınması gerekmektedir. Cihaz serviste profesyonel ekipler tarafından sökülerek detaylı bir kontrolü yapılmaktadır. Cihaz içerisinde bulunan sıcak su kazanı, devir daim pompası, ateşleme sistemi ve filtreler hassas bir şekilde temizlenmektedir. Cihazda görevini yerine getiremeyecek parçalar veya ekonomik ömrünü doldurmuş olan filtreler orijinal parçaları ile değiştirilmektedir.

Cihazın bakımlarının tamamlanmasından sonra test aşamasına geçilmektedir. Servisimizde bulunan elektronik kontrol sistemlerine bağlanan cihazın çalışması test edilerek son kontrolleri yapılmaktadır. Cihazın sorunsuz ve tam performansla çalışması sağlanarak cihaz tekrar yerine kurulumu yapılmaktadır. Kurulum yapılan cihazların tekrar yerinde çalıştırılarak sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığı ikinci kez test edilerek müşterilerimize teslim edilmektedir.

Kombi Bakımı Tek Başına Yeterli Olur Mu?

Kombi cihazlarının tek başına bakımlarının yapılması her ne kadar performansını yükseltmiş olsa da sistemin komple bakımının yapılması daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü özellikle peteklerde oluşan küf çözeltilerin ve boruların temizlenmesi ısı kaybını minimum seviyelere indirmektedir.

Peteklerde meydana gelen küf ve kalıntıların devir daim sürecinde tekrar cihaza ulaşarak cihazda bulunan filtrelerin daha kısa sürede tıkanmasına yol açmaktadır. Bu sebeple hem enerji tasarrufu sağlamak hem de daha yüksek ısı elde etmek için kombi bakımıyla birlikte peteklerin de temizlenmesi önemlidir. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz kombi bakım hizmetlerimizde bu durum hakkında bilgilendirme yaparak, garantili bir şekilde kombi bakım hizmeti sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir