7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Kombi Elektrik Problemi Nasıl Çözülür?

Kombi şebekeden alınan elektrik ile çalışır. Şebekeden gelen bu elektrik sonucunda oluşan dalgalanmadan dolayı kombilerde arıza oluşabilmektedir. Bu gibi arıza durumlarından genellikle kombi çalışmayı durdurur. Peki, Kombi Elektrik Problemi Nasıl Çözülür?

Arızalanma Durumunda Ne Yapılmalı?

Evlerimizde ve işyerlerimizde çeşitli sayıda ve modelde kombiler bulunmaktadır. Kombilerin çeşitlerine göre yani marka ve modeline göre ekranlarında hata kodları bulunmaktadır. Yaşanacak olan bir elektrik sorununda da ekranda bu tipte farklı kodalar görülecektir. Böyle sorunlar da öncelikle kombinize ait kullanma kılavuzunuzu inceleyin ve kodun hangi soruna ait olduğunu öğrenin.

Eğer elektrik sorunu veya geri besleme sorunu var ise müdahale etmeyin çünkü cihaz resetleme işlemini kendisi yapacaktır. Kombinizde ki sıkıntı eğer uzun süre devam ederse evinize bir elektrikçi çağırarak elektrik ölçümünü yaptırın. Ölçüm sonucunda çıkan bilgiye göre elektrikçi size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Eğer elektrik ölçümü normal seviyede tespit edilirse sorun kombide demektir.

Sorunun Çözümü Nedir?

Kombi kullanıcıları tarafından en sık yaşanabilecek problem elektrik sıkıntısıdır ve kullanıcılar kombi elektrik problemi nasıl çözülür? Sorusunu sık sık araştırmak zorunda kalır. İşte bu problemin çözümü için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar. Kombinizde yaşanan elektrik sorunu sonucu ölçüm yaptırdınız ve ölçüm sonucu 220 volt çıkmış ise asıl sorun kombilerinizin parçalarındadır.

Kombilerde yaşanan bu elektrik problemi genellikle sık sık meydana gelen elektrik kesilmeleri sonucu karşılaşılabilmektedir. Bunun sonucunda elektrik kartı yanabilir ve hasar görebilir. Bunun sonucunda hasar gören parça test edilir ve onarılabilme ihtimali var ise parça tamiri gerçekleştirilir. Tamir olamaz durum da ise yenisi ile değiştirilir.

Yaşamış olduğunuz bu durum karşısında kesinlikle kendiniz müdahale etmeyin. Aksi halde mevcut sorunu daha çok büyütebilirsiniz. Elektrik gibi önemli sorunlar uzman kişiler tarafından yapılmadığı sürece kişiye sağlık açısından büyük zararlar verebilir. Böyle bir sorunda bizim uzman kadromuzdan destek alabilir ve sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Bizim için en önemli şart kullanıcı sağlığı olduğu için destek istenilen noktaya anında müdahale etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Geniş bir alana hizmet vermemiz sebebiyle kombi bakımı, petek temizleme ve kombi tamiri konusunda sizlere destek oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir