7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Oda Termostatı Nedir? Neden Kullanılır?

Enerji tasarrufu için oda termostatı nedir? Neden kullanılır? Kombi kullanılan konutlarda enerji tasarrufu sağlamak üzere çoğu kez boş olan veya daha az kullanılan odalarda bulunan peteklerin kapatılması yapılarak tasarruf edilmeye çalışılmaktadır. Ancak bu tür tasarruf sağlamak amacıyla yapılan petek kapatmalar bilinenin aksine daha fazla enerji harcanmasına yol açmaktadır.

Çünkü petekleri kapatılan odalarda bulunan soğuk havanın sıcak hava ile yer değiştirme ve ısınma eğiliminde olması diğer açık olan peteklerin daha fazla ısıya gereksinim duymasına yol açmaktadır. Bu sebeple enerji tasarrufu sağlamak için konut içerisinde bulunan tüm noktaların eşit sıcaklıkta olması veya ayarlanabilir seviyelerde kalmasını sağlamak için oda termostatı kullanılması gerekmektedir.

Oda Termostatı Faydaları?

Termostat; ortamda bulunan havanın sıcaklığı ölçmektedir. Oda termostatı enerji tasarrufu sağlaması bakımından faydalıdır. Odaların belirli bir sıcaklıkta kalmasını sağlayarak daha verimli ısınma ortamı oluşmaktadır.

Oda termostatı ortamda bulunan sıcaklığın istenilen seviye altına düştüğü anda devreye girmesi ve belirli bir ısı seviyesi elde edildiğinde kendisini beklemeye alması sebebiyle sürekli olarak kombi ayarları ile oynamaya gerek kalmadan ısıtma sağlamaktadır.

İzmir Kombi olarak yaşam alanlarında daha kaliteli ve verimli ısınmayı sağlayan oda termostatı bağlantılarını kısa sürede ve garantili bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Oda termostatları kullanılarak daha ekonomik bir şekilde ısınma sağlanmaktadır.

Oda Termostatı Nasıl Bağlanır?

Oda termostatı bağlantısı genel olarak iki şekilde yapılmaktadır. Oda termostatının bağlantısının yapıldığı ilk yöntem peteklerde bulunan vanaların değişimi ile olmaktadır. Peteklerde bulunan düz vanalara sökülerek yerine termostatlı vanalar takılmaktadır. Termostatlı vanalarda 1’den başlayarak 5 veya 7’ye kadar ayarlanabilen sıcaklık belirleme seviyeleri bulunmaktadır. Diğer bir oda termostatı bağlama yöntemi ise ekranlı veya ayar düğmeli termostatlardır.

Bu termostatlar da petek vanalarından çekilecek bir hat ile duvara monte edilebilen termostatlardır. Bunlarda dijital veya manuel ayarlama yapılan çeşitleri bulunmaktadır. İzmir Kombi servisi olarak farklı özelliklerde oda termostatı seçeneklerini müşterilerimize sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz hizmetlerimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak garantili bir şekilde oda termostatı bağlantısı yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir