7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Petekler oda ısıtmanın en pratik yollarından biridir. Petek temizliğinin oldukça fazla önemi vardır. En önemli nedenlerinden birisi ise petek temizliği sonucu peteğiniz eskiye göre daha fazla ısıtma imkanı bulur. Odalarınız bu sayede daha kolay ve hızlı bir şekilde ısınabilir. Burada aklımıza petek temizliği neden yapılmalı? Sorusu gelebilir.

Odalarınız hiçbir şekilde zarar görmeden peteklerinizin daha fazla ısıtmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri ise peteklerin düzenli bir biçimde temizlenmesidir. Peteklerin zaman içerisinde içerisinde kir oluşur. Bunların temizliği yapılmazsa da peteğiniz de enerji verimi ve ısı verimi düşüşe geçer.

Petek Temizleme İşlemi Ne zaman Yapılmalıdır?

Kombiniz de herhangi bir su arızası oluşmuşsa petek temizliği yapılabilir. Petek içerisinde bulunan su siyah renginde ise temiziliğe gerek yoktur ancak içerisinde bulunan su kahverengini almışsa peteğin temizlenmesi gerekir. İyi bir biçimde ısıtıyor iken birden ısıtma konusunda verimi düşerse o peteğin de temizlenme zamanı gelmiş olabilir. Kombi filtresinde sürekli bir tıkanma yaşanıyorsa petek temizliği yapılmalıdır. Yalnızca eski yapılarda bulunan petekler değil, yeni yapılarda bulunan peteklerinde temizlenmesi gerebilir.

Bunun nedeni ise inşaat sırasında peteklerin arasına kaçan herhangi bir moloz, çöp gibi durumlardır. Petek iyi ısınmadığı halde size yine de yüksek doğal gaz faturası geliyor ise bizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca mevsim geçişleri sonucunda da petekler içerisinde kir gibi birçok şey birikebilir. BU da peteğin ısınmasının önüne geçer. Bu ve bu gibi durumları gördüğünüzde peteğiniz de herhangi bir ısınma sorunu varsa bizden her zaman yardım alabilirsiniz.

Petek Temizleme İle Sahip Olduğunuz Avantajlar Nelerdir?

Biz yalnızca petek temizliği yapmamaktayız. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için petek temizlenin yanı sıra birçok avantaj da elde etmiş olursunuz. Petek temizlemesi profesyonel araçlar yardımı ile yapılabilecek bir işlemdir. Bu yüzden biz ve uzman ekibimiz ile birlikte petek temizleme işleminiz kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Petek temizleme işlemi en fazla 2 yılda bir yapılmadır. Firma bünyesince sağlamış olduğumuz kimyasallar ve araç gereç yardımı ile petek temizleme işlemi sizin için oldukça uzun süre gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir