7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Peteklerde Çamur Nasıl Temizlenir?

Evinizdeki petekleriniz çamur mu kaplı? Daha önce temizleme işlemi yapmadınız mı? Ya da temizledikten sonra uzun süre mi geçti? Peteklerde çamur nasıl temizlenir? Çamur ve bunun gibi durumlar petekleriniz çok iyi yanıyor olsa dahi iyi bir ısı ve enerji alamama nedeniniz olabilir. Peteklerinizi tamamen bozabilir ya da fazla etki karşısında az tepki alabilirsiniz. Bu tip durumlarla karşılaşmamak adına petek temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir.

Sorunu Anlamak

Öncelikle peteklerinizi tanımalısınız. Peteklerin bir kısmı soğuk diğer kısmı sıcak ise peteğin çamurunu temizlemeniz gerekmektedir. Çamur ve bunun gibi atık maddeler peteklerin alt kısmında birleşir ve kalın, sert bir tabaka oluşturur. Bu da peteğin çok geç ısınmasına ya da hiç ısınmamasına neden olur. Peteklerinizi kontrol ettiğinizde çamur ve bunun gibi atık maddelerle karşılaşıyorsanız sistemin diğer alanlarıyla ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz demektir.

Sadece çamura odaklanmanız ve bunun oluşumunu engelleyici çözümler bulmanız gerekmektedir. Çoğunlukla piyasadaki petekler er ya da geç çamur durumundan olumsuz etkilenir. Bu şekilde peteklerde oluşan kalın ve sert tabaka kombinin arızalanmasına veya tamamen değiştirilmesine neden olabilir. Bu durum ısı iletimini etkileyerek ısıtma sistemi içerisinde yüksek basınç oluşturur. Bu yüksek basınç sistemin tıkanmasına neden olur ve suyun akışını etkiler

Profesyonel Yardım

Peteklerde oluşan bu kalın ve sert çamur tabakasının temizlenebilmesi için profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Teknik destek ekibimiz bu ve bunun gibi her durumda hizmetinizde olacaktır. Öncelikle peteklerin temizlenmesi için temizleme makineleri kullanılmaktadır.

Petek içerisine basınçlı su verilir, ardından temiz su geçişi sağlanınca suyun dolaşımı sağlanır. İçeri verilen basınçlı su tabakanın çözünmesini sağlar. Bu işlem yapılırken verilen suyun basıncı düşük fakat verilen hız çok yüksek tutulur. Basınç düşük tutularak ısıtma sistemine veya tesisata zarar vermemek tabi kılınmıştır. Verilen suyun basıncı yüksek olursa sistemin kırılgan noktaları zarar görebilir. Bu gibi durumların sonucunda evi su basar.

Diğer Hizmetlerimiz: Kombi tamiri, petek temizleme, kombi servisi

İletişim: İzmir’de tüm ilçelerimize ulaşabilen teknik servisimize 7/24 ulaşabilirsiniz. www.izmirkombi.org sitesinden servis kaydı oluşturabilir veya kayıtlı numaradan her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir