7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havası nasıl alınır? Petek temizleme işlemi nasıl yapılır? Petek temizleme ne zaman yapılmalıdır? Petek temizleme ile sahip olacağınız diğer avantajlar nelerdir? İzmir kombi firmamız ile petek havası alma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Petek havası alma işlemi firmamız tarafından görevlendirilen uzman ekiplerce yerine getirilmektedir.

Petek havası alma işleminde öncelikle uzmanlarımız evinize, iş yerinize konuk olmaktadır. Daha sonra ise havası alınacak olan petekleri tek tek kontrol ederek en uygun cihazlar yardımı ile peteklerin havasının alınma işlemi başlatılır. Bunun için yapılan işlem ise şu şekildedir; uzman ekiplerimiz tarafından bir tornavida yardımı ile petek üzerinde yer alan purjor kısmı saat yönünde çevrilmesi gerekmektedir. Petek içerisinden sıcak su gelene kadar bu işleme devam edilir.

Daha sonra petekten su gelmeye başlamasıyla birlikte purjor kısmı tam tersi çevirerek petek içerisinde dolan ve biriken hava alınmış olur. İzmir kombi ile dilediğiniz zaman petek temizleme, petek hava alma işlemi yapılmaktadır.

Peteklerin Temizlenmesi Nasıl Yapılır?

İzmir’de petek temizliği genellikle kış aylarına girmeden önce yapılmalıdır. Bunun nedeni ise peteğiniz içerisinde bulunan kir,toz gibi birikintilerin peteğiniz sıcaklığını ve ısıtmasını kesmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle petek temizliğini İzmir petek temizle hizmeti ile belirli aralıklarla yaptırabilirsiniz. Bu sayede petek ısınmasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. İzmir kombi ile petek temizliği şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Petek temizlemesi gereken durumlar şu şekildedir:

  • Kombi de su sirkülasyonu oluşmuş ise kombi temizliğinin yapılması gerekmektedir.
  • Petek içerisinden siyah su akıyor ise peteğiniz temizlenme zamanı gelmiş demektir.
  • İyi şekilde ısıtan petek bir anda ısıtma sorunu başlamış ise temizlemek gerekir.
  • Kombi filtresinde tıkanmalar meydana geliyorsa temizlenmesi gerekir.

Bu gibi durumlar söz konusu ise İzmir kombi petek temizleme her zaman sizin yanınızdadır. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda bizi arayabilir ve gerekli bilgi ve yardımı uzman ekiplerimiz tarafından alabilirsiniz.

Petek Temizleme Hizmeti İle Sahip Olacağınız Diğer Avantajlar Nelerdir?

İzmir kombi etek temizleme olarak petek temizleme işlemi yanı sıra sizi bazı avantajlardan da yararlandırıyoruz. Uzman ekiplerimiz sayesinde peteğiniz ısıtmıyor ise sorun çözülür ve petek ısıtma sorunu ortadan tamamen kalkar. Bu sayede ısınma problemi yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir