7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Sıcak Su Kazanı Tamiri Nasıl Yapılır?

İzmir ilimiz ve ilçelerinde hizmet vermekteyiz. Kombi tamiri, kombi bakımı, petek temizleme, sıcak su kazanı gibi hizmetler vermekteyiz. Nitelikli hizmetlerimize hiç ara vermeden devam etmekteyiz. İzmir Kombi firması olarak lider bir firma olmaya yükselen kombi firmamızla müşterilerimize hizmet sağlıyoruz. Peki, Sıcak Su Kazanı Tamiri Nasıl Yapılır?

Sıcak Su Kazanı Neden Bozulur?

Sıcak su kazanı, içerisinde bulunan borulu tip kalorifer kazanlarında, içinde kullanılan malzeme sebebi ile zaman zaman sorunlara yol açabilir. İçinde kullanılan malzemeler nedeniyle kalorifer kazanında bulunan alev ve duman boruları zaman içinde yıpranabilir. Delinmeler ve su kaçakları da oluşmaya başlanabilir. Kullanma süresine göre bu bozulmaların gerçekleşme süresi değişebilir. Ama genel olarak sıcak su boruları yaklaşık 7 ila 10 yıl arasında bozulma gösterir.

Sıcak Su Kazanı Nasıl Tamir Edilir?

Sıcak su kazanı tamiri yapılırken, Boru değişimi yapılabilir. Kazan dairenizde bulunan boruların tamamını değiştirdiğimizde, sıcak su kazanınız yine yaklaşık 7 ila 10 yıl arasında tekrar bir bozulma yaşanmamasını sağlar.

Standartlar dahilinde, sıcak su kazanının durumuna göre dikişli ve dikişsiz kazan boruları kullanarak boru yenilenmesi yapmaktayız. Eski borularınızın demontajı mevcut bulunan kazan aynasına zara vermeden, çıkartarak ayna temizliğini yapmaktayız. Yeni boruları ise aynaya montajlı bir şekilde yapmaktayız. Montaj işlemini uygularken iki tip montaj uygulamaktayız. Bunlardan birisi makinato diğeri ise kaynak yönetimidir.

Montaj Çeşitleri

Montaj yapılırken iki çeşit montaj işlemi gerçekleştirmekteyiz bunlardan birisi makinato, diğeri ise kaynak yönetemidir. Makinato, şişirme yöntemi doğrultusunda montaj yapılmaktadır. Kazanın üretiminde şişirme yöntemi kullanılmışsa mutlaka makinato yöntemi uygulanmaktadır.

Kaynak yönteminde ise, mevcut bulunan boru montaj şekilleri kaynak olan kazanlarda kullanılan bir yöntemdir. Ayna temizliğini sağlayarak kaynak ağzı açılır. Ardından da borular aynaya kaynatılır ve montaj tamamlanır.

Sunduğumuz Hizmetler Nelerdir?

İzmir ve çevresinde sunduğumuz hizmetler; Kombi tamiri, petek temizleme ve kombi bakımı gibi hizmetler sunmaktayız. Müşterilerimiz bizim için çok değerlidir. İstenilen hizmetler yerine getirilmektedir. Sıcak su kazanı tamiri, boru değiştirme, montajlama hizmetleri vermekteyiz. Fiyat ve kalite olarak önde gelen firmalar içinde yer almaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir