7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Tam Yoğuşmalı Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoğuşmalı kombi enerji tasarrufunu çok iyi yapmaktadır. Bu da tam yoğuşmalı kombi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusuna merakın artmasına neden olmuştur. Tam yoğuşmalı kombiler diğer kombilere göre daha kullanışlıdır. Tam yoğuşmalılarda yoğuşma işlemi özel bir yapı içerisinde yapılır. Bu da verimin daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Tam yoğuşmalı kombi almak isteyenler şunlara dikkat etmelidir.

  • Kullanılacak alanın metrekaresi göz önünde bulundurulmalı ve buna göre bir tercih yapılmalıdır.
  • Yoğuşma suyu bağlantısının yapılacağı yere dikkat edilmelidir.
  • Tam yoğuşmalı kombi alırken radyatör miktarının hazırlanması gerekmektedir.
  • Profesyonel bir firmadan hizmet aldığınıza emin olun.
  • Marka seçimi yaparken detaylı bir araştırma yapın
  • Farklı firmalardan fiyat alarak fiyat özellik karşılaştırması yapın. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak aldığınız tam yoğuşmalı kombiler daha kaliteli olacaktır.

Neden Tam Yoğuşmalı Kombi Tercih Edilmelidir?

Tam yoğuşmalı kombiler diğer kombilere hem daha az gaz yakar hem de daha fazla ısıtır. Konvaksiyonel kombilerde ısı bacalardan dışarı atılırken, tam yoğuşmalı kombiler bunu ortamda bırakır. Daha az doğalgaz kullanıldığı için daha az faturalar ödenir. Tam yoğuşmalı kombilerde alev boyu ayarlanabilmektedir. Standart kombilerden daha sessiz çalışırlar. Böylece evlerinde bu kombiyi kullananlar sesten daha az rahatsız olurlar. Daha düşük emisyon değerleri olması sebebiyle daha çevrecidirler. Çevreye zarar vermezler.

Tam Yoğuşmalı Kombilerde Firma Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Son derece çevreci olan ve tasarruf sağlattıran tam yoğuşmalı kombiler her yerden alınamamaktadır. Bu hizmeti doğru bir firmadan alabilmek için incelemek gerekmektedir. Verimin üst seviyede olabilmesi için tercihler bilindik markalardan yana yapılmalıdır. Böylece arıza durumlarda kombi parçaları da kolayca bulunabilmektedir. Kullanan kişilerden yorumlar alınarak kolay bir karar verme süreci oluşturulabilir.

İnternet siteleri araştırılarak kurumsal kimlikler göz önünde bulundurularak kolay bir seçim yapılabilir. Tam yoğuşmalı kombilerin kullanım süreleri 15 yıldır. Fakat bu kullanım süreleri markadan markaya göre değişiklik gösterebilir. Hiç bilinmeyen bir firmadan hizmet almak yerine, bilinen firmalardan hizmet almak daha doğru bir davranıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir