7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Termostatik Vana Nedir? Nasıl Çalışır?

Termostatik vana nedir? nasıl çalışır?  Oda sıcaklığını istenilen seviyede koruyan otomatik kontrol elemanına termostatik vana denir. Plastik bir başlık içinde bulunan, sıvı sensör, odanın sıcaklığı arttığında genleşmektedir. Sonra, gövde milini itekleyerek vananın kapatılmasını sağlar.

Termostatik Vana Çalışma Sistemi

Odayı ısıtmak amacıyla ısıtma sistemleri kullanılır. Isıtma sistemleri, kombilerde termostat ile oda sıcaklığı aruz edilen değere getirilmektedir. Termostat üstündeki skala vasıtasıyla oda sıcaklığının derecesi belirlenmektedir. En önemli nokta, termostatta belirlenmiş olan değere gelen odanın sıcaklığının sabit bir biçimde korunmasıdır. Çünkü ayarlanan değere gelen oda sıcaklığında, sistem otomatik bir şekilde durmaktadır.

Sisteme bağlı vananın üstünde pim mevcuttur. Sıcaklık istenen değere ulaştığında Pim, su akışını kısar ve vananın kapanmasını sağlar. Bu sayede radyatör istenen değerden fazla gereksiz yere enerji sarfiyatı yapmamaktadır. Ayrıca oldukça ekonomik bir çalışma stili sunmaktadır. Eğer ki tam tersi olursa, oda sıcaklığı belirlenen değerden aşağı düşerse, bu sefer yine termostat devreye girmektedir.

Daha önce kapatmış olduğu vananın çalışmasını, üstündeki pimi serbest bırakarak sağlamaktadır. Su sirkülâsyonu yeniden devreye girmektedir. Böylece, durdurma ve yeniden çalıştırma üzerine kurulu bu düzen sayesinde oda sıcaklığı istenen değerde tutulabilmektedir.

Kombi Servisi

İzmir kombi olarak, İzmir ili içerisinde tamir alanında çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütmekteyiz. Hizmetlerimizi, kaliteden ödün vermeden yerine getirmekteyiz. İzmir kombi servisi olarak, sektörde önemli bir yere sahibiz. Buda müşterimize sunmuş olduğumuz kaliteli hizmetler ile mümkün olmuştur.

Kombi Tamiri

Personellerimiz alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. İzmir kombi olarak, müşteri memnuniyeti bizler için çok önemlidir. Onların olumlu geri bildirimleriyle ilerlemeyi sürdürmekteyiz. Hizmet ve ürün yelpazemiz oldukça geniştir. Müşterilerin istekleri her zaman en önem verdiğimiz konular arasındadır.

İş prensibimiz de kaliteli hizmet öncelikli hedefimizdir. İzmir kombi olarak petek temizleme, kombi tamiri ve kombi bakımı hizmetlerini büyük bir titizlikle vermekteyiz. Herhangi bir sorununuzda bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimizi arayarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Kurum olarak beyaz eşya bakım, tamir, onarım hizmetleri de sunmaktayız. Ev ve iş yerlerine kapsamlı hizmet götürmekteyiz. İzmir kombi olarak 7/24 aktif bir biçimde siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. İşlerimizi, özenli ve büyük bir şevkle yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir