7/24 Hizmetinizdeyiz

0 505 925 29 08

Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Yanma sonucuyla ortaya çıkan gazla kombi içerisinde bulunan su tepkimeye girerek enerji oluşturur. Bu da yoğuşmalı kombi sistemini oluşturur. Son derece kullanışlı olan yoğuşmalı kombi, en yüksek verimi sağlayan kombiler arasında bulunur. Bu denli verimli olan bir kombinin de bakımının düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bu da yoğuşmalı kombi bakımı nasıl yapılır? sorularının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Yoğuşmalı kombiye yapılan bakım, uzun yıllar kullanım sağlar. Bakım yapılmadan önce kombinin sızdırmaz olduğundan emin olunmalıdır.

İlk olarak bakım yapmaya tozlar temizlenerek başlanmalıdır. Isıtma kontrolleri ve sıcak su girişlerinin kontrolü yapılmalıdır. Elektronik sistemler ve kart sistemleri kontrol edilmelidir. Gaz ayarının düzenlenmesi gerekir. Kaloriferler olan ısı dönüşümü kontrol edilmelidir. Bakım yapılırken filtre temizliğinin de yapılması gerekir. Yoğuşmalı kombinin su kabı temizlenmelidir. Kalorifer gidiş hattının bulunduğu kısım temizlenmelidir. Bu şekilde bakım yapıldığı zaman, yoğuşmalı kombiyi uzun yıllar kullanabilmek mümkündür.

Yoğuşmalı Kombi İle Enerji Tasarrufu Yapabilir mi?

Özellikle kış aylarında ısınmaya daha çok ihtiyaç duyulur. Bu durumda daha sonra faturalarınıza yansıtılır. Çoğu kişi gelen faturadan memnun kalmaz. Çünkü faturadaki tutar kadar ısınamadıklarını ifade ederler. Doğalgaz faturalarını %30 oranında azaltabileceğiniz yoğuşmalı kombiler size daha sıcak ortamlar sunar.

Hem de memnun kalmanızı sağlar. Aynı zamanda da enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Sizinde böyle bir sıcaklığı hakettiğizi düşünerek evlerinizi yoğuşmalı kombiye geçirmenizi öneririz. Firmamız bünyesinde yoğuşmalı kombi hizmeti vermekte olup faturalarınızın daha uygun fiyatlarda gelmesini sağlıyoruz. Yoğuşma teknolojisi evinizin büyüklüğünden bağımsız olarak çalışır ve üst miktarda enerji tasarrufu sağlar

Yoğuşmalı Kombinin Avantajları Nelerdir?

Yoğuşmalı kombi sayesinde %30!a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca yoğuşmalı kombiler uzun vade için uygun fiyatlara sahiptir. Uygun fiyata denk olarak verimli ısınma imkanı sunar. Sadece büyük dairelerde değil, küçük dairelerde de kullanılabilir. İnsanlar yoğuşmalı kombileri büyük evlere uygun olarak görse de küçük evlerde yoğuşmalı kombi avantajlarıyla ısıtılabilir. Yoğuşmalı kombiler, diğer kombilere nazaran çevreye daha duyarlıdır. Az zarar verirler. Çevreci bir iklimlendirme imkanı tanırlar. Bunun gibi avantajlardan faydalanmak isteyenler firmamızdan yoğuşmalı kombi hizmeti alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir